top of page
  • FNND

På turné i koronatiden

Tre av våre medlemmer; Gerd Kaisa Vorren, Karianne Andreassen og Mathilde Caeyers, er for øyeblikket på turné i Nordland Fylkeskommune med barneforestillingen Utsikt av KATMA og Hålogaland Teater. Turnéen er i regi av Figurteateret i Nordland.

Foto: Mariell Amélie Lind Hansen

Et ivrig bursdagsbarn som lager til selskap selv om vennene ikke kan komme, en rampete korpsjente som ikke får dratt på øvelse, og et barn som drømmer om å reise - selv om det ikke er lov.


Forestillingen spiller ut situasjoner som barna vil kjenne seg igjen og som er aktuell i den tiden vi lever i nå. Avlyste planer og knuste drømmer – men også lettelse over alt vi slipper. Forestillingen er gjennomførbar til tross for koronapandemien. Det er godt å se at våre medlemmer er i jobb i denne vanskelig tiden! Les mer om forestillingen her. Les også gjerne den flotte anmeldelsen i Periskop her.

Comments


bottom of page