top of page

Festspillene i Nord-Norge 2021

  • FNND
  • 26. juli 2021
  • 1 min lesing

Festspillene i Nord-Norge 2021 var en herlig opplevelse med et festivalprogram fullpakket av Nord-Norske aktører.

ree

The answer is land/Vástádus eana av Elle Sofe Sara var åpningsforestillingen til årets festival. Elle var en av årets festspillprofiler og fikk strålende omtaler fra flere hold. For de av dere som ikke fikk med dere forestillingen, skal den vises i Oslo på Dansens Hus på samefolkets dag 06.02.22. Foto tatt av Alexander Browne.


Andre medlemmer som også var en del av årets festival er Mari Bø med Error: gender Liv Hanne Haugen med STATEX collective, Mathilde Caeyers med New Religion, Thomas Voll med You Might Like Med Better if We Sleep Together og Sigurd Johan Heide fra Kartellet med forestillingen An dran drin drekt.

ree

Foto fra Error: gender av Bø / Svaneblom / Winther / Andreassen /

Höskuldsdóttir / Skúladóttir / Fossheim /

Rosseth / Storli.

ree

Foto fra forestillingen An dran drin drekt av Kartellet.

Det var stor pågang på søknad om reisestøtte og vi fikk samlet en god del av våre medlemmer i Harstad til tross for koronapandemien. Forumet arrangerte også PRODA klasser med Carte Blanche og Eirik Dreyer Sellevoll.

ree

Foto: Carte Blanche av Bent René Synnevåg.

 
 
 

Kommentarer


Varden 64, 9018 Tromsø, Norge

E-post: chollada@fnnd.no

Organisasjonsnummer: 971 400 846

© 2025 Forum for Nordnorske Dansekunstnere

bottom of page